loader
MarinaYat
MarinaYat

Teknede Balık Avı: Getirmeniz Gerekenler?

  •  14/04/2019
  •  0 Yorum

Balıkçılık harika bir eğlencedir. Zihninizi gevşetmek ve susturmak, hatta arkadaşlarla sohbet etmek için harika bir yoldur. Ancak, balığa çıkmadan önce, iyi stoklanmış bir olta takımı kutusuna ihtiyacınız olacak. Hiçbir şey, yalnızca gerekli bir şeyi unuttuğunuzu farketmek için sudan çıkmaktan daha kötü olamaz. Hazırlanmak, daha ilk aşamaya girer girmez önemli bir şeyi kaçırdığınızı fark etmekten iyidir. Olta takımı kutusunun içeriği, yakalamayı planladığınız balık türüne bağlı olarak değişir. Bununla birlikte, her bir malzeme kutusunun sahip olması gereken birkaç temel öğe vardır.

Aşağıda balık avı yolculuğunuzda taşıyacağınız şeylerin bir listesi bulunmaktadır:

Uygun Yem

Her biri farklı şekilde davranmak için tasarlanmış ve her biri farklı balıkları çekmek için kullanılan yüzlerce yem vardır. Balık avına çıkmadan önce, o yolculuk için uygun yemlere sahip olmanız gerekir.

Olta Ve Kancalar

İşlerin ters gittiği durumlarda kutunuzda ekstra olta ve kancaların bulunması şarttır. En gelişmiş olta balıkçıları bile, şimdi ve sonra bir tuzağa düştü. Berrak bir gölde balık avlamak ince ve net bir olta gerektirirken, zorlu koşullarda balık tutmak için daha dayanıklı bir olta gerektirir.

Balık Bulucu (!)

Balık bulucuları olta takımı kutunuzdaki en faydalı araçlardandır, çünkü isimlerinin tam olarak önerdiği şeyi yaparlar: balık bulurlar. Sonar kullanımı sayesinde, teknolojik balık bulucuları, teknenizin altındaki ve etrafındaki içeriklerin bir görüntüsünü sunar. Balık bulucu, suyun altındaki balıkların varlığını göstermek için kullanılır ve suyun derinliğini ölçer. Balık bulucuları ayrıca kaya, enkaz ve gözlerimizin açıkça göremediği diğer şeyler de dahil olmak üzere çoğu su altı nesnesini açığa çıkarabilir.

Şamandıralar Ve Kurşunlar

Şamandıralar yeminizi suda asılı tutar ve bir balık ısırdığında batar. Aynı zamanda su üzerinde yüzerek takılmaları önlerler. Şamandıralar farklı şekil ve boyutlarda gelir ve palanga kutusunda fazla yer kaplamaz. Kurşunlar ise hafif yemlere ağırlık katar ve balık avlarken batmasına izin verir, bu da derin sularda avlanmaya yardımcı olur.

İğne Makası Ve Bıçak

Bir iğne burun makası, ihtiyaç duyulan çok yönlü bir araçtır; balıktan ya da vücudunuzdan kanca çekmek, diğer kullanımların yanı sıra bakireleri, düz dikenleri sıkmak. Keskin bir bıçak; oltayı kesmek, tahta şeridi çıkarmak ve iğneye yem bağlamayı kolaylaştırır.

İlk Yardım Çantası

Balık tutma sırasında kesikler ve sıyrıklar gibi küçük yaralanmalar meydana gelebilir, ilk durumlarda yardım çantası olması bu gibi durumlarda gerekli olabilir. Paket pahalı ya da süslü olmak zorunda değildir; sadece antibiyotik merhem ve bandajlar gibi ana esansları içermelidir.

Balık avı gezisi için hazırlık yapmak zor olabilir çünkü ne almanız gerektiğini asla bilemezsiniz. Küçük bir öngörü ile, balığa giderken hayati bir eşyayı asla unutmamanızı sağlayabilirsiniz. Balıkçılık macerasına ne kadar hazırlanırsan o kadar eğlenceli olacak. Her şeyin ekstralarını almaktan korkma.

Leave Your Comment