loader
MarinaYat
MarinaYat

Farklı Destinasyonlarda Farklı Boyutlarda Tekne Kiralama

  •  10/05/2020
  •  0 Yorum

Türkiye’de Ege ve Akdeniz sahillerinde güzel bir yaz tatili geçirmek, açık denizlere ulaşmak, farklı noktalarda denize girme keyfi yaşamak gibi imkanlar için tekne kiralama hizmetleri tercih edebilirsiniz. Genellikle günlük programlar ile başlamak üzere bir hafta veya daha uzun süreli şekilde alınabilecek bu hizmetlerde otel konforu oluşturacak farklı boyutlarda tekneler tercih edilebilir.

Farklı Destinasyonlarda Farklı Boyutlarda Tekne Kiralama

Kiralama hizmetleri almanız için öncelikle belirli bir firma üzerinden tekne incelemeleri yapmanız gerekecektir. Bu incelemeleri gerçekleştirirken, öncelikli olarak tatile katılacak kişi sayısı göz önüne alınmalıdır. Örneğin, 6 kişi kapasitesine sahip yani 3 yatak odası ve 3 duş bulunduran 1 gulet tercih edilebilir. Bununla birlikte yine firma üzerinden gezi rehberi konusunda da hizmet alınarak, bir tatil programı oluşturulabilir.

Seçmiş olduğunuz teknenin iç özelliklerine bakarak, sizin için gereken ek noktaları belirleyebilir veya ek hizmetler talep edebilirsiniz. Zira yat kiralama hizmetlerinde birçok firma genellikle araç içerisinde bir otel konforu oluşturmayı hedeflemektedir. Mürettebat, kabin sayısı, tekne boyutları, havalandırma, mutfak, ev eşyaları gibi birçok imkan bu araçlarda yer almaktadır.

Yurt İçi Ve Yurt Dışı Tatillerde Tekne Kiralama

Genellikle Antalya veya Muğla sahillerinden kalkış gerçekleştiren bir yolculuk için seçilebilecek tekne kiralama bazen yurt dışı sahillerine ve açık denizlere ulaşmak için de seçilebilir. Bu konuda bir kural olarak firmalar tarafından yurt dışı çıkışı gerçekleştirilmesi açısından pasaport ve vize konusunda ek ücretler talep edilebilir.

Türkiye sahillerinden kalkış gerçekleştiren teknelerle birlikte genellikle Yunanistan sahillerine kadar yolculuk yapılabilir. Bu açıdan düşünüldüğünde yat kiralama hizmetleri alınırken, rotanın seçilmesi ve özellikle yapılacak yolculuk için önceden görüşme yapılması fayda sağlayacaktır. Örnek olarak Yunan adalarına yapılabilecek yolculuklar açısından geçerli sayıda yolcu bulunması, yolcuların pasaport ve schengen vizesi sahibi olması gibi kurallar yer almaktadır.

Ülkemizde bu konuda ön planda bulunan firmalardan biri olan Marina Yat firması sayesinde gezi rehberi avantajlarından yararlanarak, tatil rotanızı çok daha kolay bir şekilde tespit edebilirsiniz. Bu sayede araç içerisinde yer almasını istediğiniz tüm ayrıntılar ile birlikte gezi sırasında uğranacak noktalar ve tatil programının kaç gün süreceği gibi tüm ayrıntıları tespit ederek sorunsuz bir eğlenceye hazırlık yapabilirsiniz.

Leave Your Comment