Şifreyi Yenile

0 TL - 10.000 TL

Gelişmiş Arama

0 TL - 10.000 TL

Your search results
29 Eylül 2018

Dünyanın En Pahalı Yatı History Supreme, 4,5 Milyar Dolar!

History Supreme

Herkes denizin neminin elektroniklerinize ve ahşap ürünlerinize ne yaptığını bilirdi, bu yüzden denizdeki bütün büyük lüks otellerin kapalı pencereleri vardı. Yani bir yattaki altının denize dokunduğunda nasıl göründüğünü hayal edebilir misiniz? Ancak bir Malezyalı işadamı fazla düşünmüyor ve fazla miktarda harcanabilir gelir ile Mida’nın pahalı yatına dokunmasını istiyor. Böylece Midas dokunuşuna sahip olan Stuart Hughes, 100.000 kilogram katı altın ve platin içeren History Supreme adlı 100 metrelik lüks bir yat oluşturmak için, süslü iPhone’lar, dizüstü bilgisayarlar ve dizüstü bilgisayarlardan uzaklaşmaya başlamıştı.

Dünyanın en pahalı süperyatı, sadece 98 feet uzunluğundaki History Supreme. Onun en pahalı olmasının nedeni ise altın kaplama olması. Evet, doğru duydunuz; süperyatın nerede ise yarısı 10 ton altın ve pırlanta ile kaplanmış durumdadır. Yatı daha da abartılı hale getirebilmek için iç mekanlarda zemin, yan duvarları, güvertesi, dış oturma alanları ve merdiven korkulukları, hatta çapası bile altın kaplanmış. Gerçek bir meteordan yapılmış olan bir duvarı ve yine bir gerçek dinazor kemiğinden yapılmış olan heykel, süperyatın en pahalı objeleridir. Dünyanın en pahalı teknesini 2011 yılında sipariş eden, ismi henüz tam olarak bilinmeyen Malezyalı bir işadamıdır.

Zira, adı açıklanmayan Malezyalı bir işadamı, altın ve platinden yapılmış History Supreme adlı yata tam 3 milyar sterlin (8 milyar TL) ödedi. Liverpool merkezli mücevher firması Stuart Hughes’in elinden çıkmış, 3 yıllık bir çalışmanın eseri olan History Supreme’in tüm gövdesi yaklaşık 100 ton ağırlığında değerli madenle dolu. Yatın platinle döşeli yatak odasının duvarlarında yer alan meteor taşları ve gerçek dinozor boynuzu da fiyatın bu denli yüksek olmasını sağlayan diğer dekorasyon öğeleri. Abramoviç’in 300 milyon sterlin’lik (800 milyon TL) Eclipse adlı yatı tüm dünyanın ilgisini çekmişti. Dünya şimdi fiyatı Eclipse’i 10’a katlayan bu yatı kimin aldığını merak ediyor.

Üç yıl süren nu yatın tamamı, değerli metallerden yapılmış bir güverte, yemek alanı, kavisler, ve çapadan ibaret olduğu söyleniyor. Ana damarın tabanı ince bir altın tabakasına sarılıyken, ana yatak odası spor platin raptor T – REX’ten traş edilmiş orijinal Dinozor kemiğine sahip ve meteorik taşa yerleştirilmiş duvarlardan oluşmaktadır. 3 milyar sterline satılan Hughes, lüksün en büyük girişimi olmuştur.

Kategori: Mega Yatlar

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

  • Gelişmiş Arama

  • Reset Password